ÇILDIR GÖLÜ’NDE BUZLARLA VALS

ÇILDIR GÖLÜ’NDE BUZLARLA VALS
ÇILDIR GÖLÜ’NDE BUZLARLA VALS
09 - Ocak - 2019

Ardahan ve Kars il sınırları içerisinde yer alan Çıldır Gölü, muhteşem manzarası ve göz alıcı mavisi ile ziyaretçilerini büyülüyor. Baharda rengarenk doğası, kış mevsiminde bembeyaz örtüsü ile yılın her mevsimi farklı bir yüzünü gösteren Çıldır Gölü, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Karayolu veya demiryolu ulaşımı dışında, Çıldır Gölü tur seçenekleri ile bu büyüleyici manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca Ankara ve İstanbul’dan bir kaç saatlik uçak yolculuğu ile Kars havaalanına ulaşabilir, buradan 45 km. uzaklıkta olan Çıldır Gölü’ne kısa bir kara yolculuğu sonunda gidebilirsiniz.


Çıldır Gölü, 123 km2 alanı ile hem Ardahan hem Kars il sınırı içerisinde yer alıyor. Göl çevresinde genel olarak hayvancılık ve yılın her mevsimi balıkçılık yapılıyor. Gölde aynalı sazan da denilen sarı sazan balığı avlanıyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin Van Gölü'nden sonra en büyük gölü olan Çıldır Gölü, kış aylarında buz tutması ile misafirlerine büyüleyici manzaralar sunuyor.


Türkiye'nin donan tek gölü olan Çıldır, buzu kırarak balık tutmaya çalışan balıkçılar, buz üzerinde yürüyen insanlar, kızak sürenler gibi çeşit çeşit insan manzaraları ile sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor. Göl üzerindeki buz kalınlığı yer yer 45 – 50 cm. kalınlığa kadar ulaşabiliyor.

 

Diğer Haberler
İletişim Bilgileri
0532 687 50 36 : 0532 687 60 36 : info@karsarackirala.com : 0474 223 33 93 Yeni Şehir Mahallesi, Havaalanı Yolu Üzeri Ali Gaffar Okan Bulvarı, No,: 44 Merkez/ Kars